У Чорному морі вже четверту добу немає військових кораблів РФ – ВМС

Уже четверту добу не фіксується присутність у Чорному морі російських кораблів. Про це заявив речник ВМС ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону.
"Чорне море вже четверту добу вільне від присутності російських кораблів. В Азові продовжує чергувати одна одиниця, на північ від так званого Кримського мосту", – сказав Плетенчук.

За його словами, російські ракетоносії базуються у східній частині Чорного моря. Для них процедура підготовки до масованих обстрілів України ускладена.
"В будь-якому разі ми намагаємося оперативно отримувати інформацію щодо їх виходів у море, пересування і робити, що необхідно, щоб протидіяти цим заходам", – сказав Плетенчук.

Речник також зауважив, що у Середземному морі залишилися "одиниці, які входять до складу Чорноморського флоту РФ і не змогли повернутися до місця базування" через Босфор.
"Звісно, що з тієї акваторії завдати вогневого ураження по Україні фактично неможливо… Для цього ракети мають перетнути простір НАТО, а це згідно з міжнародним правом є прецедентом, який може трактуватися як напад. Тому, відповідно, таких випадків не було", – сказав Плетенчук.