У ЗСУ спростували інформацію про “сотні полонених” при відступі з Авдіївки

У ЗСУ спростували інформацію The New York Times про "сотні" українських військових, що нібито потрапили в полон РФ під час операції з виведення Сил оборони з Авдіївки. Начальник відділу зв’язків із громадськістю угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій в ефірі телемарафону заявив, що журналісти NYT розповсюдили російський наратив, і ця інформація не відповідає дійсності.
20 лютого видання NYT опублікувало матеріал про те, що "сотні" українських військовослужбовців могли бути захоплені в полон окупантів або зникли безвісти під час відступу з Авдіївки.
Журналісти написали, що "двоє солдатів, які знають про відступ" озвучили їм свої "підрахунки" – нібито від 850 до 1000 захисників потрапили в полон або вважаються зниклими безвісти. Неназвані "західні офіційні особи" сказали NYT, що цей діапазон "здається точним".

Лиховій, коментуючи матеріал, сказав:
"Нас неприємно вразила, м’яко кажучи, ця публікація, тому що ми давали свій коментар із цього приводу <…> Не знаю, свідомо чи мимохідь, але автори NYT поширили російський пропагандистський наратив без жодного обґрунтування. Ті джерела, на які вони посилаються, вони абсолютно неспроможні, тому що немає таких людей, і це не фактаж".
Він наголосив, що ЗСУ не приховували і не заперечували, що після виведення військ з Авдіївки "деяка частина" захисників не вийшла на зв’язок.
Лиховій зазначив, що Росія, зазнавши суттєвих втрат у Авдіївці, тепер поширює фейки, які підхоплюють деякі світові ЗМІ.
"Ці заяви російської пропаганди щодо сотень і тисяч полонених є повною дезінформацією, яка нічим не підтверджена", – заявив Лиховій.

Він нагадав про події у Маріуполі, коли відбувався вихід українських військових з Азовсталі. Тоді російська пропаганда розповсюджувала відео виходу сотень бійців і показала їх роззброєння. Наразі ж подібних кадрів не було, тож Лиховій заявив, що це "повна брехня" з російської сторони.
"Так, полонені є, але їхня кількість обчислюється в жодному випадку не сотнями", – додав речник ЗСУ.