У Польщі розповіли, що буде з повернутим орденом Зеленського

Канцелярія президента Польщі отримала орден Білого Орла, який повернув президент України Володимир Зеленський. У Варшаві заявили, що нагорода зберігатиметься у спеціальному депозиті й більше не буде нікому присвоєна. Про це повідомив представник президента Польщі Рафал Леськевич в ефірі Polsat News.

За його словами, повернутий орден уже надійшов до канцелярії президента. Формально ще має пройти процедура публікації рішення глави держави з контрасигнацією прем'єр-міністра. Леськевич пояснив, що орден разом із посвідченням потрапить до депозиту Бюро нагород і призначень.

Посвідчення до нагороди втрачає силу, а сам орден, за словами представника президента, зберігатиметься «гідно і з повагою», оскільки це вища державна нагорода Польщі. Він також заявив, що у Варшаві не очікують подальшого загострення українсько-польської суперечки. За словами Леськевича, президент Кароль Навроцький раніше підкреслював, що рішення щодо ордену не спрямоване проти українців, а ворогом України та вільної Європи залишається Росія.

При цьому представник польського президента знову розкритикував рішення Києва присвоїти одному з українських військових підрозділів ім'я, пов'язане з УПА. Саме це стало причиною нинішнього конфлікту навколо нагород. Леськевич також повідомив, що до остаточного рішення щодо ордену українська сторона двічі намагалася вийти на контакт із канцелярією президента Польщі, однак телефонна розмова між Зеленським і Навроцьким, за його словами, в підсумку не відбулася.