ГУР: Під час останнього обміну полоненими з Білорусі повернули п’ятьох українців

Під час останнього обміну полоненими між Україною та Росією п'ятеро українців були повернуті з території Білорусі. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.
"У ніч з п'ятниці на суботу, 29 червня, завершився 53-й обмін, в рамках якого було повернуто 90 українських військовослужбовців, а також 10 цивільних громадян України. З них п'ятеро повернули з Білорусі: двох чоловіків та трьох жінок", – розповів Юсов.

За його словами, це громадяни України, які, як припускають в ГУР, були затримані й утримувались незаконно.
"Але внаслідок складної та системної роботи – переговорної, дипломатичної, в результаті двостороннього діалогу, це питання вдалося вирішити. І сьогодні громадяни України знаходяться вдома – це найголовніше", – зазначив представник ГУР.

Він також додав, що між Україною та Білоруссю на сьогодні "безумовно не прості взаємини".
"Але водночас наразі це точно відмінна ситуація від того, що ми маємо з так званою Російською Федерацією. Двостороння робота допомогла вирішити це питання", – підкреслив Юсов.

Нагадаємо, 25 червня Україна провела черговий обмін військовополоненими із Росією. Додому повернулися 90 захисників.
А ввечері 28 червня з російського полону вдалося повернути заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нерімана Джеляла, який був захоплений у 2021 році. Також було повернуто ще дев'ятеро українців, серед них – двоє священників. Це вдалося здійснити за посередництва Ватикану.