ЦПД: РФ хоче створити паніку в Харкові та Сумах, для просування теми переговорів

Росіяни хочуть створити паніку в Харкові та Сумах, щоб вплинути на місцевих жителів. Також цю тему вони хочуть використовувати для просування переговорів.
Про це говорить заява керівника Центру протидії дезінформації Андрія Коваленка в ефірі національного телемарафону.
"Головна зараз історія російської пропаганди – це спроба створити паніку в Харкові та Сумах, переконати людей, що ці обмежені дії в прикордонні Харківської області – це початок наступу на Харків", – сказав він.

За його словами, вони намагатимуться викликати паніку, вони вже це роблять кілька місяців.
"Паніка в Харкові і Сумах дозволила б ворогу далі просувати тему переговорів, тему миру на російських умовах. І заяви Путіна, що він готовий до переговорів, але російські війська не повинні виходити із захоплених територій, це бажання налякати українців", – пояснив Коваленко.

Також керівник Центру протидії дезінформації повідомив, що все буде крутитися навколо створення паніки і видачі обмежених дій у прикордонні за підготовку до наступу.
Що передувало
Нещодавно російські війська почали наступати на півночі Харківської області та захопили низку сіл. Водночас українські війська стримують натиск окупантів.
При цьому у вищому військовому керівництві України допускають, що росіяни можуть почати діяти на інших напрямках. Нещодавно глава ГУР Кирило Буданов заявив, що Росія може почати наступ далі на північ від Харкова, у Сумській області.