РФ закупила обладнання для літаків на 500 млн доларів – ISW

Росія обходить санкції і з 2022 року закупила з-за кордону компонентів для авіатехніки, в тому числі військових, на суму майже $500 мільйонів. Посилаючись на дані Інституту вивчення війни (ISW).
Російський виробник військових і цивільних літаків і дочірня компанія російського державного оборонного конгломерату "Ростех" "Яковлєв" (колишній "Іркут") успішно обходить міжнародні санкції і закуповує військову техніку з-за кордону з 2022 року.
Російське видання The Moscow Times повідомило, що "Яковлєв", який виробляє винищувачі Су-30 і навчально-бойові літаки Як-130, з 2022 року закупив за кордоном військового обладнання на суму майже 500 мільйонів доларів США.
Зокрема, Росія відправила літаки Як-130 до Ірану у вересні 2023 року.
Видання The Moscow Times повідомило, що "Яковлєв" переважно закуповував компоненти для радіолокаційного обладнання та програмовані контролери для військових літаків.

Ключові висновки ISW за 7 травня:
Очільник Росії Володимир Путін проголосив свій п'ятий термін на посаді президента Росії 7 травня і наголосив на потребі Росії в беззаперечному автократичному правлінні, опосередковано закликавши до перемоги в Україні. Російські ультранаціоналісти привітали початок чергового терміну Путіна як історичну подію і відкрито схвалили автократичну традицію, в якій Путін себе позиціонує, а один з них привітав його як "імператора" – офіційний титул російських царів з часів Петра Великого. Російські ультранаціоналісти також висловили сподівання, що Путін продовжить поглиблювати антизахідну ідеологію, яку Кремль інтенсивно розвиває з початку повномасштабного вторгнення. Нинішній російський кабінет міністрів і прем'єр-міністр Михайло Мішустін офіційно подали у відставку 7 травня, як це передбачено Конституцією, і міністри, які повернуться на службу, і ті, кого Путін замінить, вкажуть, хто користується прихильністю Путіна, і сигналізуватимуть про його політичні пріоритети на п'ятий термін. Білорусь оголосила про раптову перевірку ядерної готовності, ймовірно, в рамках посиленої кампанії Кремля з рефлексивного контролю, спрямованої на прийняття рішень на Заході. Служба безпеки України (СБУ) повідомила 7 травня, що викрила мережу оперативників Федеральної служби безпеки Росії (ФСБ), які планували вбивство президента України Володимира Зеленського та інших високопосадовців української розвідки та військових Генеральна прокуратура Росії оголосила американську неурядову організацію (НУО) Freedom House "небажаною організацією" 7 травня, ймовірно, в рамках постійних зусиль, спрямованих на зміцнення контролю над внутрішнім інформаційним простором і подальше позбавлення росіян доступу до організацій громадянського суспільства та незалежних оцінок громадянських і політичних прав у Росії. Нещодавно російські війська здійснили підтверджені просування поблизу Авдіївки (Донецьк) та на заході Запорізької області. Російські окупаційні чиновники продовжують примусово вербувати українських цивільних до російської армії в окупованій Херсонській області. Кремль працює з окупаційною адміністрацією над посиленням російського контролю над системою соціального захисту дітей в окупованій Україні.