У Мінцифри показали випробування українського окопного РЕБ PARASOL

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров показав окопний РЕБ PARASOL від учасника кластера Brave1.
"У розробника є дві модифікації РЕБ: одна захищає позиції від російських дронів, інша — техніку від них. Одна з ключових переваг PARASOL – вона непомітна для ворожих РЕБ.
Перша розробка, PARASOL 01, захищає позиції військових, подавляючи російські FPV-дрони на відстані в межах 200 метрів. Друга розробка, PARASOL 02, захищає техніку — її можна на неї інсталювати та під’єднати до бортової мережі, дрони глушаться також на відстані в межах 200 метрів", – повідомив міністр.

Федоров опублікував відео, як розробники під час випробувань PARASOL "саджають" дрони.
Інші ключові переваги РЕБ PARASOL: дуже прості в експлуатації; навчитися ними користуватися можна за 10–15 хвилин.
Федоров опублікував відео, як розробники під час випробувань РЕБ PARASOL "саджають" дрони pic.twitter.com/zYB44ak6aJ ВІДЕО ДНЯ — Українська правда ✌️ (@ukrpravda_news) May 1, 2024 Він повідомив, що держава вже уклала контракти з розробником, компанією "МіксСтіл", купує дві модифікації PARASOL, а сили оборони їх активно використовують.
Федоров нагадав, що до повномасштабної війни в Україні не було жодної розробки РЕБу ближньої дії:
"У напрямі РЕБ ми пройшли той самий шлях, що і з дронами: запустили ринок, спростили процедури, забезпечили конкуренцію й побачили, що це дійсно працює".
Наразі, за словами міністра, на платформі Brave1 зареєстровано понад 100 розробок, а 9 з них вже кодифіковано за стандартами НАТО.