Зеленський не виключає російські удари по українських АЕС

Президент Володимир Зеленський не відкидає, що після ударів по тепловій електрогенерації Росія почне бити по інфраструктурі атомних станцій. Про це він сказав під час виступу на спеціальному засіданні Європейської ради.

"Росія вже знищила майже всю нашу теплову електрогенерацію. Під ударами терористів – дамби й обладнання гідроелектростанцій, а також газова інфраструктура. Ми бачимо також, що Росія не відмовляється від радіаційного шантажу і, зокрема, продовжує по-дикунськи гратися з безпекою Запорізької атомної станції. Ми не виключаємо, що під загрозою від російського терору також інфраструктура інших наших атомних станцій і мереж розподілу", – сказав президент.

Він сподівається, що західні партнери не допустять цього і нададуть Україні додаткові системи протиповітряної оборони.
"Це можна зупинити тільки силою ППО – конкретними системами Patriot, IRIS-T, SAMP/T, NASAMS. Системами, які є зокрема у вашому розпорядженні. Вони потрібні в Україні просто зараз. Вони потрібні, щоб Путін був позбавлений звички покладатися на терористичні методи, і це, зокрема, і ваша безпекова потреба", – сказав він, звертаючись до лідерів країн Євросоюзу.