Британська розвідка прокоментувала українські удари по виробництву “Шахедів” у РФ

Британська розвідка вважає, що український удар по підприємству з виробництва "Шахедів" у російському Татарстані підтверджує спроможність України завдавати таких ударів, як і те, що у Росії стурбовані цим.
Про це йдеться в огляді Міністерства оборони Британії про російсько-українську війну від 16 квітня.
Розвідка поділилася думками про епізод 2 квітня, коли під удар потрапило підприємство у Татарстані, приблизно за 800 миль (понад 1000 км) від кордону з Україною.

"Це підприємство діяло з липня 2023 року і відоме тим, що там виготовляють дрони на зразок іранських "Шахедів", які Росія використовує для атак проти України. Регіональний керівник Татарстану після того заявив, що "ніхто, крім нас, нас не захистить", – нагадують в огляді.

Розвідка зазначає, що цей випадок підтверджує спроможність України завдавати ударів у глибокому тилу РФ, обходити систему ППО та знаходити об’єкти, які пов’язані з російською воєнною машиною.
"Коментарі очільника Татарстану скоріш за все свідчать про побоювання таких атак. Ймовірно, Міністерство оборони РФ намагається прикривати подібні об’єкти і балансує ризики для об’єктів, де працюють цивільні, задля першочергової уваги до лінії фронту, де тактика застосування Україною безпілотних систем і частота таких атак продовжує створювати проблеми для російських сил", – зазначають в огляді.