WP: Україна буде виробляти власні 155-мм боєприпаси

Україна з початку війни з Росією налагодила власне виробництво безпілотників дальньої дії та морських дронів. При цьому Київ почав створювати власні мінометні та артилерійські снаряди радянського стандарту калібру 122 мм і 152 мм. Про це повідомляє The Washington Post.
Українські оборонні підприємства також прагнуть задовольнити найбільшу потребу армії, створюючи свої власні 155-міліметрові снаряди за стандартами НАТО, які необхідні для артилерійських систем, які поставляються західними спонсорами України. Цих снарядів відчайдушно не вистачає на фронті.

Чиновник "Укроборонпрому", який говорив на умовах анонімності, заявив, що виробництво 155-мм боєприпасів не розпочнеться до "другої половини цього року".
Боєприпаси для України
Глава МЗС України Дмитро Кулеба наприкінці лютого закликав заборонити експорт боєприпасів із Європи до інших країн, крім України. Це пов'язано із гострою нестачею снарядів в українській армії. При цьому він уточнював, що до кінця березня цього року Європейський Союз передасть Україні близько 170 тисяч артилерійських снарядів.
Крім цього, Чехія організувала коаліцію з більш ніж десятка країн для закупівлі боєприпасів для України. Зокрема, у середині лютого 2024 року президент Чехії Петр Павел заявив, що Чехія знайшла для України 800 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 та 122 міліметри.