ISW: ЗСУ здійснюють відносно контрольований відхід з Авдіївки

Експерти Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що наразі українські підрозділи "здійснюють відносно контрольований відхід" з Авдіївки.
Про це пише ISW.
Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський заявив вночі 17 лютого, що він наказав українським силам в Авдіївці відійти на більш вигідні оборонні позиції, щоб уникнути оточення і зберегти життя українських військовослужбовців.
Російські джерела стверджують, що українські війська масово відходять, і що відхід українських військ стає все більш хаотичним і затратним. Однак, ISW не спостерігав жодних візуальних доказів масового або хаотичного відходу українських військ, а постійне незначне просування російських військ в Авдіївці та навколо неї дозволяє припустити, що українські війська наразі здійснюють відносно контрольований відхід з населеного пункту.

Також російські джерела твердять, що війська РФ також просунулися на сході Авдіївки до південно-західної околиці Авдіївки, далі на південь уздовж вулиці Грушевського і на захід від Авдіївки в напрямку ґрунтових доріг, якими українські війська постачають позиції на сході і півдні Авдіївки.
Російські військові блогери стверджують, що окупанти близькі до того, щоб перерізати або вже перерізали одну з ґрунтових доріг, що з'єднує Авдіївку з Ласточкиним (на захід від Авдіївки).
Російські джерела стверджували, що загарбники близькі до оточення решти українських сил у центральній, східній та південній частинах Авдіївки, а один російський блогер стверджував, що трохи більше кілометра відділяє російські позиції на західній околиці Авдіївки від російських позицій на півдні Авдіївки.
Наразі ISW оцінює, що приблизно три з половиною кілометри відокремлюють російські позиції в цих двох районах, спираючись на наявні візуальні докази.
Фахівці припускають, що українським силам, можливо, доведеться проводити контратаки, щоб здійснити впорядкований вихід з Авдіївки, а російські зусилля, спрямовані на те, щоб ускладнити або запобігти виведенню українських військ, можуть стати досить виснажливими.
Ключові висновки ISW за 16 лютого:
Німеччина і Франція підписали двосторонні угоди про гарантії безпеки з Україною 16 лютого. Офіційні особи НАТО все частіше попереджають, що Росія становить значну загрозу безпеці Альянсу. Дані незалежних російських опитувань свідчать про те, що більшість росіян здебільшого апатично ставляться до війни Росії в Україні, особливо ті росіяни, які особисто не втратили членів сім'ї в Україні і, таким чином, можуть повністю уникати думок про війну. Російська реакція на повідомлення про смерть ув'язненого опозиційного політика Олексія Навального 16 лютого була відносно приглушеною. Нещодавно російські війська здійснили підтверджені просування вздовж лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна, на північний захід від Бахмута, а також поблизу Авдіївки. Путін продовжує позиціонувати себе як залучений та ефективний лідер воєнного часу. Підконтрольні Росії суди в окупованій Україні продовжують виносити суворі вироки українським військовополоненим.