КНДІСЕ: Росія застосувала гіперзвукову ракету “Циркон” в Україні

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз повідомляє, що Росія 7 лютого застосувала на території України гіперзвукову крилату ракету 3М22 "Циркон", її зібрали нещодавно.
Про це повiдомив директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін.

"Експертами КНДІСЕ проводиться дослідження російських ракет, якими ворог 7 лютого атакував Україну.
За попередньою інформацією, дійсно маємо наявний факт використання ракети 3М22 "Циркон". Про це свідчить маркування на частинах та уламках, ідентифікація вузлів і деталей, особливості відповідного типу зброї.
…Загалом у російських ракетах є деталі, які можуть застосовуватися одразу в кількох типах виробів, інші – вузли лише для конкретних зразків. У цьому випадку бачимо елементи, які характерні саме для ракети типу 3М22 "Циркон". Специфічні маркування мають частини та уламки реактивного двигуна та рульових механізмів.
Ракета 3М22 "Циркон" складається з комплектуючих вузлів, що позначаються відповідним маркуванням 3Л22, 3В22 тощо, тобто літера може відрізнятися, але загальне маркування для ракет – 3М22.
На кількох уламках шляхом лазерного гравіювання та методом тиснення виконано надпис 3Л22, що свідчить про конкретний вузол з конкретного виробу. Крім того, болти на рульових механізмах мають маркування у вигляді цифр 26, що є особливістю "Циркону". Інші маркування на уламках ракети вказують на дату виробництва її складових компонентів − кін. 2023-2024 роки. Це означає, що ракета була зібрана нещодавно.
Мікроелектроніка малозбережена та практично не піддається аналізу через фізичні пошкодження. Здійснюються заходи для визначання складу металу з фрагментів корпусу ракети та термоізоляційних матеріалів".

Росія 7 лютого застосувала на території України гіперзвукову крилату ракету 3М22 "Циркон" pic.twitter.com/rMGpjQOxxE— Українська правда ✌️ (@ukrpravda_news) February 12, 2024
За словами директора інституту, ракета спрямовувалась у зону, де немає військових об’єктів, постраждала цивільна інфраструктура та мирні люди.
Виробник заявляє про наступні характеристики ракети: дальність − 600-1500 км, швидкість до 8-9 Мах, маса бойової частини близько 300-400 кг, довжина 8-10 м.
Проте, як зазначає КНДІСЕ, зброя не відповідає заявленим тактико-технічним характеристикам. У ході подальшого дослідження інформація буде деталізована.
Передісторія:
ЗМІ повідомляли, що 7 лютого РФ використала "Циркон" для удару по Києву і, ймовірно, ракету збили.