ISW про атаку 7 лютого: Росія намагалася відволікти українську ППО

Фахівці Інституту вивчення війни припускають, що комбінованими ударами по Україні 7 січня Росія намагалася відволікти українську ППО, аби потужніші ракети ворога "досягли намічених цілей".
"Пакет ударів 7 лютого є знаком постійного змагання між Росією та Україною у сфері наступу-захисту-інновацій-адаптації у повітряному просторі, в якому беруть участь Україна та Росія", – йдеться у звіті.

Аналітики зазначають, що українська протиповітряна оборона змогла збити більшість крилатих ракет Х-101/555/55 і безпілотників "Шахед", що може свідчити про те, що російські сили випустили ракети серії Х-101 і "Шахеди", щоб відволікти українську ППО.
При цьому, вказують експерти, українські сили не збили жодної крилатої ракети Х-22, балістичних ракет "Іскандер-М" або зенітно-ракетних комплексів С-300.

Аналітики припускають, що російські війська, можливо, спеціально розробили цей ударний пакет, щоб відволікти українську протиповітряну оборону комбінацією Х-101 і "Шахедами", щоб забезпечити іншим ракетам досягнення намічених цілей.
В огляді також ідеться: "Непідтверджені повідомлення про удари 3М22 "Циркон" також заслуговують на увагу, оскільки "Цирконами" зазвичай стріляють з кораблів по інших кораблях або берегових цілях, тому російським силам, можливо, довелося адаптувати пускові установки "Циркон" для ураження цілей, розташованих досить далеко в глибині материка".
Крім того, на думку фахівців, російські сили, схоже, включили північнокорейські ракети в свої ударні комплекси, які, можливо, українським силам було складніше виявити і збити.
У звіті нагадують: ISW раніше оцінював, що Росія експериментує з ударними пакетами, які вона може нанести по Україні для досягнення максимального бажаного ефекту, і що Україна, у свою чергу, продовжує докладати зусиль для адаптації та реагування на нові російські ударні пакети.
Також зазначається і те, що удар по Києву цього разу припав на час візиту до Києва Верховного комісара ЄС Жозепа Борреля.
У зв'язку з цим ISW прийшов до висновку, що Росія, ймовірно, цілеспрямовано провела цю серію ударів і вибрала Київ мішенню для досягнення інформаційного ефекту в ЄС і колективному Заході, окрім інших цілей, які вона мала намір досягти в Україні.

Ключові висновки ISW за 7 лютого
Вранці 7 лютого російські війська провели другий найбільший комбінований удар з використанням безпілотників і ракет у 2024 році. Пакет ударів 7 лютого є символом постійного змагання між Росією та Україною в галузі інновацій та адаптації до змін у повітряному просторі, в якому беруть участь Росія та Україна. 7 лютого Росія завдала удару по Києву втретє у 2024 році, це збіглося з візитом до Києва Верховного комісара ЄС Жозепа Борреля. Заступник голови Ради безпеки Росії Дмітрій Мєдвєдєв продовжив свою риторику "брязкання ядерною зброєю", яка, ймовірно, частково спрямована на стримування західної допомоги Україні. Рада Російської Федерації 7 лютого схвалила законопроєкт, який дозволяє російському уряду конфісковувати майно у осіб, засуджених за поширення "фейкової" інформації про російських військових, що, ймовірно, є частиною поточних зусиль з цензури, спрямованих на обмеження критики військових зусиль РФ напередодні президентських виборів у Росії в березні 2024 року. Yandex NV – нідерландська холдингова компанія російської інтернет-компанії "Яндекс" – оголосила, що продасть усі свої російські активи за 475 мільярдів рублів (близько 5,2 мільярда доларів) консорціуму покупців, що складається з п'яти російських компаній. Російські війська досягли підтверджених успіхів на захід від Горлівки та у прикордонній зоні Донецької та Запорізької областей на тлі триваючих позиційних боїв уздовж усієї лінії фронту. Головне управління військової розвідки (ГУР) України заявило 7 лютого, що Росія мобілізує громадян Сирії, які приїжджають до Росії під виглядом охоронців на нафтопереробні заводи. Російська окупаційна влада продовжує мілітаризувати українських дітей та молодь на окупованій території України.