Гуменюк: Окупанти посилили застосування дронів на півдні

Ситуація на півдні України залишається напруженою. Окрім бомбардувань, ворог активно застосовує FPV-дрони й БпЛА інших модифікацій проти Сил оборони й цивільних. Про це заявила керівниця пресцентру оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.
"Ситуація залишається напруженою. Ворог не припиняє свої активності, вишукує ті засоби та можливості, які може застосувати максимально ефективно. Намагається тиснути за допомогою дронових атак, як нічного застосування "Шахедів", так і протягом усієї бойової доби, з потужним використанням за кількістю збільшено FPV-дронів, дронів інших модифікація, з яких скидають осколкові боєприпаси", – розповіла Гуменюк.

Як розповіла керівниця пресцентру оперативного командування "Південь", росіяни прицільно атакують цивільне населення, скидаючи осколкові боєприпаси на подвір'я людям.

Зокрема продовжуються артилерійські обстріли, у тому ж числі й Херсону, який обстрілюється терористами регулярно.
"Намагається завдавати ударів по житлових кварталах, у напрямку обʼєктів критичної інфраструктури, щоб ускладнити життя мешканців лівобережжя. Також застосовує і керовані авіабомби, Бериславський район знову потерпав від бомбардування. Там де в населених пунктах майже усі домівку зруйновані й мають пошкодження суттєві", – додала Гуменюк.

За словами Гуменюк, росіяни продовжують тиск на правий берег України з метою підготовки лівого берега до майбутніх "виборів" й нагадування цивільним про те, що "ми можемо повернутись".
"Хоча, це зрозуміло, що це невиконанна місія для них. Вони не зможуть цього зробити й за ландшафтними особливостями й через відсутність підтримки на правому березі. Не мають вони таких сил та можливостей", – пояснила керівниця пресцентру оперативного командування "Південь".