У МВС назвали умову для мобілізації правоохоронців

Якщо ситуація в країні погіршуватиметься, правоохоронці будуть готові стати до зброї та мобілізуватись. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко в ефірі телемарафону.
Скільки правоохоронців в Україні
За словами Клименка, сьогодні в поліції служать 98 тисяч офіцерів й сержантів, які до початку повномасштабної війни були рівномірно розташовані по усій території країни.
З початку війни відбулись тектонічні рухи щодо дислокації.

"На сьогоднішній день, від Чернігівської й до Миколаївської області, в прикордонних регіонах, безпосередньо в регіонах де йдуть активні бойові дії, а це 900 кілометрів, розташовані поліцейські підрозділи. Це 35 тисяч особового складу. Сюди також входить підрозділ "Лють", це 5 тисяч", – пояснив Клименко.

Чи готова поліція мобілізуватись
До початку війни, як розповів міністр, на 10 тисяч населення України було в середньому виділено 23-26 працівників поліції. Сьогодні ж, на деокупованих територіях – більше 100. Режим став набагато жорсткішим, а завдань – більше. Поліція, як зауважив Клименко, з початку війни на 80% збільшила свій функціонал.
"Але ми не збільшуємо кількість поліцейських й набори до поліції. Ми розуміємо, що важко зараз в країні. Але ще раз хочу повторити, що якщо ситуація буде розвиватись так в країні, що необхідно буде стати до зброї – ми готові це зробити", – зауважив міністр.