РФ продовжує розбудовувати завод з виробництва “Шахедів” – звіт

Росія продовжує зводити завод із виробництва іранських дронів Shahed, проте західні країни не наклали санкцій на власника підприємства. Про це стало відомо зі звіту Інституту науки та міжнародної безпеки.
Згідно з супутниковими знімками триває будівництво в Росії заводу "Алабуга", який масово вироблятиме іранські БПЛА для їхнього подальшого використання в атаках на українські енергетичні об’єкти.
"Попри прогрес, ні Сполучені Штати, ні їхні союзники не запровадили санкцій проти власника заводу АТ "Алабуга" та його асоційованих компаній", – йдеться у звіті.

На супутникових знімках середини вересня видно будівництво нових споруд та периметрів безпеки із контрольно-пропускними пунктами.
"З наближенням зими можна очікувати, що Росія посилить атаки Shahed-136 на життєво важливу енергетичну інфраструктуру України, створюючи жорстокі умови життя для цивільного населення", – підкреслили в Інституті.

"Ключовим кроком, що запізнюється", є запровадження Вашингтоном санкцій проти "Алабуги" та пов'язаних з нею компаній, йдеться у звіті.
Згідно зі звітом "Алабуга" мала розпочати складання безпілотників, наданих Іраном, в перші місяці 2023 року. У другій половині 2023 року там мали встановити виробничі лінії для внутрішніх компонентів на місці.
Інститут зазначає, що з початку 2024 року завод зможе виробляти навігаційні модулі, модулі захисту від перешкод і спотворення, двигуни й повітряні гвинти.
Додається, що на цьому етапі щомісячне виробництво безпілотників збільшиться до 226 на місяць, а до вересня 2025 року (за планами росіян) буде вироблено 6000 безпілотників.
У звіті наводиться запланована статистика виробництва "Алабуги" та загальна кількість безпілотників, поставлених російським збройним силам з початку 2023 року.
До кінця жовтня 2023-го завод планував поставити армії окупантів 1400 "Шахедів".