Ігнат: Пілоти вже навчаються на винищувачах F-16 у повітрі

Українські пілоти почали проходити практичне навчання на винищувачах F-16 уже у повітрі. Про це заявив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат в ефір національного телемарафону.
Полковник зазначив, що навчання льотчиків ЗСУ на цих західних літаках "просувається згідно з планом", при цьому деталі з цього приводу поки що не висвітлюють.
"Процес пішов – і це найголовніше. Партнери не надто хочуть деталізувати процес проходження навчання. Але те, що пілоти вже навчаються на F-16 в повітрі безпосередньо", – розповів він.

Представник Повітряних сил уточнив, що польоти в небі на Ф-16 поки що проходять не всі наші льотчики, які навчаються експлуатації винищувачів.
"Не всі, звісно. Деякі пілоти вже проходять підготовку в небі з інструктором на бойових літаках. Тому все йде за планом", – сказав Ігнат.

Тут слід зазначити, що раніше західні ЗМІ з посиланням на чиновників стверджували, що українські льотчики вже літають на F-16, проте представники Повітряних сил ЗСУ говорили, що не оголошуватимуть про це до появи фотографій наших пілотів у кабіні цих винищувачів.
F-16 для України
Зазначимо, що низка країн погодилася надати Україні винищувачі F-16. Йдеться про Нідерланди, Данію та Бельгію. Тим часом у США йде навчання пілотів на американських винищувачах.
У Повітряних силах кажуть, що українські пілоти найближчим часом пересядуть з авіатренажерів справжніми винищувачами F-16. А видання Politico стверджує, що ЗСУ вже розпочали льотну підготовку.
Президент України Володимир Зеленський 7 листопада повідомив, що нідерландські F-16 прибули до Румунії для навчання українців. Це означає, що незабаром наші пілоти пересядуть на F-16.
8 листопада у ПС ЗСУ заявили, що у Румунії готують інфраструктуру для навчання українських пілотів на F-16