Bloomberg: ЗСУ створили батальйон “Сибір” з громадян Росії

Збройні Сили України створили батальйон "Сибір", що повністю складається з громадян Росії, які бажають боротися проти режиму диктатора Володимира Путіна. Про це йдеться у репортажі видання Bloomberg.
За словами інструкторів у тренувальному таборі, у підрозділі зібралися десятки росіян та представників інших народів РФ, які приїхали в Україну через треті країни, щоб вступити до лав ЗСУ — на відміну від добровольчих підрозділів на кшталт Легіону Свобода Росії ці солдати будуть частиною регулярної армії.
До батальйону входять якути, буряти й навіть москвичі — представники етнічних меншин хочуть незалежності від Москви та розглядають перемогу України у війні проти Росії як крок до своєї мети.
"Якщо люди хочуть боротися за Україну, за наші кордони, за крах російського режиму, чому б і ні? Це їхній вибір, і він показує, що не всі росіяни підтримують Путіна. З ними комфортно працювати. Вони відповідальні та добре тренуються", – сказав український інструктор з позивним "Батя".

Зазначається, що українські чиновники розраховують залучити більше російських громадян, особливо представників національних меншин до участі у війні. Члени батальйону "Сибір" пройшли ретельну перевірку щодо того, що вони є прихильниками України, а потім підписали військовий контракт.
За словами 29-річного якута із позивним "Варган", вони хочуть знищити режим у Кремлі.
"Я хочу, щоб Якутія була вільною демократичною країною, це дуже багата країна, але люди такі бідні. Процвітають лише державні чиновники, які служать Путіну", – сказав він.

Росіянин "Ганді" з Московської області заявив, що залишив РФ після початку великої війни та приїхав в Україну через Польщу, щоб боротися зі злочинами окупантів.
"Я відчував, що як росіянин я несу за це відповідальність. Мої батьки та деякі інші члени сім'ї в Росії були прихильниками Путіна. Я розумію, що мене можуть убити в першому ж бою, але для мене набагато страшніше почуватися співучасником зла, що виходить з моєї країни", – поділився чоловік.

Із самої Москви у батальйоні є 29-річний солдат "Мартін", який каже, що Росія — це імперія, яка має впасти, а люди в різних регіонах повинні мати можливість самим визначити, як їм жити. Він зазначив, що його сім'я не знає, де він перебуває з міркувань безпеки.
Bloomberg пише, що поки в підрозділі 60 осіб і ніхто з них не набирається з військовополонених, українські військові планують прискорити перевірку анкетних даних, щоб спонукати більше росіян вступити до їхніх лав.