У ISW оцінили, яку інтенсивність артобстрілів зможе підтримувати РФ

Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) прогнозують, що Росія зможе підтримувати вогневу інтенсивність з допомогою власних і наданих Північною Кореєю боєприпасів у 2024 році, але значно нижчу, ніж та, що була у 2022 році.
Експерти припускають, що внутрішнє виробництво артилерійських снарядів в Росії, поповнене збільшенням імпорту боєприпасів з Північної Кореї, ймовірно, дозволить російським військам підтримувати достатню інтенсивність артилерійського вогню в Україні у 2024 році, хоча і на відносно нижчому рівні, ніж у 2022 році.
Керівник Розвідувального центру Сил оборони Естонії полковник Антс Ківісельг заявив, що у Росії залишилося близько чотирьох мільйонів артилерійських снарядів, які російські війська можуть використовувати для ведення війни "низької інтенсивності" протягом ще одного року.
Ківісельг зазначив, що є повідомлення про те, що Північна Корея відправила до Росії до 1000 контейнерів з боєприпасами, кожен з яких містить від 300 до 500 одиниць артилерійських боєприпасів.
За оцінками Ківісельга, таким чином, Північна Корея, можливо, надала Росії від 300 000 до 500 000 одиниць боєприпасів, яких може вистачити до одного місяця за нинішньої щоденної норми використання близько 10 000 снарядів на день.

В огляді зазначають, що західні джерела і супутникові знімки підтверджують, що північнокорейські поставки, які, ймовірно, в основному складаються з артилерійських снарядів, різко зросли після того, як російська і північнокорейська влада, швидше за все, почали більш офіційну військово-технічну співпрацю у вересні, як раніше повідомляв ISW, і Північна Корея, ймовірно, продовжить поставки.
Аналітики резюмують: "Виходячи із західних оцінок російських артилерійських виробничих потужностей і продовження північнокорейського артилерійського експорту, Росія, ймовірно, зможе підтримувати в цілому достатню інтенсивність обстрілів в осяжному майбутньому".
Хоча загальне зниження інтенсивності вогню може обмежити здатність російських військ проводити широкомасштабні наступальні операції, на їхню думку, окупанти навряд чи зіткнуться з масштабною нестачею, яка б значно підривала оборонні операції, а зниження інтенсивності вогню не надасть українським військам переваги.
"Ступінь, на якому міжнародні партнери підтримуватимуть здатність України утримувати ефективну вогневу спроможність щодо російських сил, буде ключовим фактором, що визначатиме відповідні спроможності у 2024 році", – кажуть аналітики.

Ключові висновки ISW за 23 жовтня
Внутрішнє виробництво артилерійських снарядів у Росії, поповнене збільшенням імпорту боєприпасів з Північної Кореї, ймовірно, дозволить російським військам підтримувати достатню інтенсивність артилерійського вогню в Україні у 2024 році, хоча й на відносно нижчому рівні, ніж у 2022 році. Російські війська провели наступальні операції під Авдіївкою та здійснили підтверджене просування на північний схід від Авдіївки. Російські джерела стверджують, що російські війська відтіснили українські сили з деяких нещодавно захоплених позицій на східному (лівому) березі Херсонської області, але зазначають, що українські війська зберігають присутність на східному березі. У ніч з 22 на 23 жовтня російські війська здійснили ще одну серію ракетних ударів та ударів з безпілотників по Україні. Українські сили просунулися на південь від Бахмута 23 жовтня на тлі продовження контрнаступальних операцій під Бахмутом і в західній частині Запорізької області. Російський уряд, схоже, робить акцент на оборонних витратах, а не на соціальних програмах у федеральному бюджеті на 2024 рік, незважаючи на протилежні меседжі, покликані заспокоїти російське населення. Речник командування Повітряних сил Збройних сил України полковник Юрій Ігнат заявив 22 жовтня, що перша група українських пілотів розпочне навчання з інструкторами на винищувачах F-16 "найближчим часом". Російські війська провели наступальні операції під Куп'янськом, на лінії Сватове-Кремінна, під Бахмутом, на південь від Донецька, у прикордонній зоні Донецької та Запорізької областей, а також на заході Запорізької області, і на деяких ділянках досягли підтверджених успіхів.