Єврокомісія: ЄС найближчим часом не зможе відмовитися від російського газу

Наразі повна відмова від постачання російського газу є майже нездійсненним завданням для країн Євросоюзу. Про це заявив заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович.
За його словами, у 2022 році імпорт газу до країн ЄС із Росії скоротився зі 150 млрд куб. м до менше ніж 80 млрд куб. м. Згідно з прогнозами, цього року обсяг російського газу, що імпортується, складе всього 40 млрд куб м, включаючи зріджений природний газ.
"Ми суттєво знизили показники імпорту російського газу. Але я б сказав, що повністю відмовитися від російського газу – це поки що майже нездійсненна місія", – додав він.

При цьому Шефчович зазначив, що якщо ЄС продовжить розвивати газову інфраструктуру і налагоджувати нові партнерські відносини, його країни зможуть у найближчі місяці ще більше знизити імпорт російського газу.

"У випадку з газом, який імпортується через загальну закупівельну платформу ЄС, ми вже стежимо за тим, щоб він не надходив з Росії", – сказав Шефчович.

Постачання газу з РФ до Європи
Нагадаємо, Росія припинила постачання газу через трубопроводи до кількох країн Східної Європи навесні 2022 року після їх відмови платити в рублях.
Водночас Україна все ще постачає транзитом російський газ до Австрії, Словаччини, Італії та Угорщини, і отримує за це плату.
У ЄС заявляли, що зможуть пережити зиму без російського газу, якщо його постачання буде зупинено з боку Москви. А речник Палати представників США Кевін МакКарті заявляв пронаміри Америки замінити РФ на європейському газовому ринку.