Верховна рада денонсувала ще три угоди з Росією та СНД

Верховна рада України скасувала ще три угоди з Росією та Співдружністю незалежних держав (СНД).
Про це говорить повідомлення народного депутата Ярослава Железняка в Telegram.
За його даними, денонсована угода між Кабінетом міністрів України та урядом РФ про реадмісію, підписана 2012 році у Москві. "Реадмісія" – передача осіб, які в'їхали або перебувають на території держави запитуючої сторони з порушенням законодавства.
Також схвалений закон вихід з Угоди про співробітництво держав – учасниць СНД у створенні, використанні та розвитку міждержавної мережі інформаційно-маркетингових центрів для просування товарів і послуг на національні ринки.
Крім того, схвалено припинення дії угоди між Україною та РФ про співробітництво в галузі попередження розповсюдження хвороби, що спричиняється вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ-інфекції).

Скасування угод
З початком широкомасштабного вторгнення Україна системно працює над скасуванням договорів, угод, укладеними в попередні роки з РФ. Частину угод денонсує Рада, частину – уряд Лише цього року уряд припинив дію угод:
про співробітництво і взаємодію у сфері розбудови пунктів пропуску через українсько-російський державний кордон; про співробітництво в галузі авіаційного пошуку і рятування; про співробітництво в сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях; про повітряне сполучення і співробітництво в галузі повітряного транспорту; про принципи співробітництва в галузі виробництва і поставок авіаційної техніки; про взаємне заснування відділень Торговельно-економічної місії.
Раніше спікер Верховної ради Руслан Стефанчук заявив, що Україна не може розірвати всі раніше укладені угоди з Росією та Білоруссю, оскільки є низка таких, що мають залишатися – вони стосуються прав людини.