Нацбанк позбавив ліцензії найбільший валютний обмінник

Національний банк України анулював ліцензії двом небанківським установам: ФК "Ріальто" та ТОВ "Фінод".
Одеська фінансова компанія "Фінод" створена у 2012 році. Основний напрямок діяльності – торгівля валютними цінностями в готівковій формі (обмін валют). За даними сайту компанії, загальна кількість обмінних пунктів налічує більше 400 одиниць у різних областях України.
Директору Максиму Ткаленку належить частка 14,81% в компанії належить, ще 85,19% – Олексію Штевніну.
У червні цього року НБУ оштрафував "Фінод" на 300 тис. гривень через порушення у відеоспостереженні та контролі, а в липня зобов'язав компанію до 2 серпня надати інформацію про бенефіціарів та їхнє фінансове становище.
За даними НБУ, у першому півріччі 2023 року "Фінод" очолив рейтинг фінансових компаній за розміром виручки – 2,1 млрд гривень. Чистий прибуток компанії становив 62 млн гривен.

Нові вимоги до пунктів обміну валют
Нагадаємо, НБУ липня 2022 заборонив обмінним пунктам (крім банків) інформувати про курси поза кас, в тому числі привертаючи увагу будь-якими цифровими значеннями або символами (табло).
Крім того, процес купівлі-продажу валют має здійснюватися з обов'язковим відеоспостереженням.
Також НБУ створив реєстр пунктів обміну іноземної валюти.
Крім того, Верховна рада ухвалила закон щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток пунктів обміну валют.
Кожен небанківський обмінний пункт має сплатити авансовий внесок:
три мінімальні зарплати (21 100 гривень) за кожен пункт обміну в населеному пункті, чисельність якого перевищує 50 тисяч мешканців одна мінімальна зарплата (6700 гривень) в населеному пункті, чисельність якого менше 50 тисяч мешканців.