Німеччина назвала загальну кількість танків Leopard, які отримає Україна

Країни НАТО мають намір передати Україні два батальйони з німецькими танками Leopard 2, а також чотири батальйони з Leopard 1. В сумі кількість машин становитиме 160 одиниць.
Про це говорить заява міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса в інтерв'ю виданню Die Welt.
При цьому він зазначив, що відправити українцям більше саме такого озброєння навряд чи вдасться, оскільки "ресурси союзників обмежені" та додав, що й Німеччина "не може віддати все, бо є резерви, які не можна витрачати".
"Я не бачу сценарію, за якого вийде відправити Україні додаткові Leopard понад те, про що було оголошено", – заявив Пісторіус.

Водпочас міністр розповів, що Польща спільно з союзниками відправить Україні два батальйони Leopard 2, де буде 60 танків.
Крім того, до кінця року до них додадуться 100 танків Leopard 1, зібраних у чотири батальйони. Глава Міноборони Німеччини додав, що США разом із Британією теж поставляють танки.
"На жаль, у країн НАТО танки не стоять просто так, чекаючи відправлення. Попри це, я вважаю, що в середньостроковій перспективі вдасться покрити потреби України", – підсумував Пісторіус.