“Укроборонпром” і Міноборони Чехії створюють спільний оборонний кластер

Держконцерн "Укроборонпром" та Міжурядова агенція оборонної співпраці (AMOS) при Міноборони Чехії підписали угоду про створення спільного оборонного кластеру.
Угоду підписали 9 листопада, повідомляє пресслужба "Укроборонпрому".
Кластер створюється відповідно до досягнутих минулого тижня домовленостей між президентом України Володимиром Зеленським та прем'єр-міністром Чехії Петром Фіалою, пояснюють в концерні.
Створення оборонного кластеру передбачає виробництво військової техніки, збільшення обсягів виробництва боєприпасів різних калібрів (як на наявних потужностях, так і на новостворених у безпечних місцях), розбудову сервісних хабів з обслуговування та ремонту ОВТ, а також співпрацю у сфері високих технологій, зокрема, створення спільних науково-дослідних центрів.
"Для реалізації цих планів залучатимуть провідні українські та чеські оборонні підприємства, а також міжнародних фінансових донорів", – пояснили в концерні.

"Чеська Республіка стане надійним промисловим тилом для української оборони та усього оборонно-промислового комплексу", – заявив заступник міністра оборони Чехії Томаш Копечний.