Європейський центробанк підвищив ставки на 75 базисних пунктів

Рада керуючих Європейського центрального банку на жовтневому засіданні знову підвищила усі три ключові відсоткові ставки на 75 базисних пунктів з 2 листопада.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби ЄЦБ.
Базову процентну ставка за кредитами було підвищено до 2%, ставку за депозитами – до 1,5%, ставку за маржинальними кредитами – до 2,25%.
"Рада керуючих прийняла сьогоднішнє рішення та очікує подальшого підвищення процентних ставок, щоб забезпечити своєчасне повернення інфляції до її середньострокової цілі в 2%", – зазначили в ЄЦБ.

У регуляторі додали, що інфляція залишається надто високою і залишатиметься вище цільового показника протягом тривалого періоду. У вересні інфляція в єврозоні досягла 9,9%.

Нагадуємо:
Раніше повідомлялось, що Європейський центральний банк діятиме набагато рішучіше, ніж передбачалось раніше, щоб приборкати рекордну інфляцію, навіть коли єврозона піддається рецесії.
У вересні Європейський центральний банк підвищив три ключові процентні ставки на 75 базисних пунктів.
Керівництво Європейського центробанку спостерігає наростання ризику того, що їм доведеться підвищити ключову процентну ставку до 2% або більше, щоб приборкати рекордно високу інфляцію в єврозоні, попри ймовірну рецесію.