Кожен десятий новий бізнес в Польщі – український

Українці з початку 2022 року відкрили близько 10 тисяч компаній в Польщі, що складає понад 8% зареєстрованих нових компаній. Більшість з них – компанії в галузях з найбільшою нестачею співробітників.
Як повідомляє Business Insider Polska, з початку року громадяни України створили в Польщі 10 207 компаній, при цьому 9829 компаній було відкрито після 1 березня.
Згідно з даними, проаналізованими для Business Inder Польським економічним інститутом, у вересні українці відповідали за майже кожну десяту нову компанію. Такі дані можуть свідчити, що ці люди планують своє життя в Польщі на тривалий час.
Найчастіше вони організовують господарську діяльність, пов'язану з обробкою, програмуванням, перукарською і косметичною діяльністю, а також транспортом. Це означає, що вони ідеально вписуються в сектори, де в Польщі відчувається нестача робочої сили – будівництво, інформаційні технології або логістика, зокрема:

24% компаній займається будівництвом
16% – IT- компанії
14% – інші послуги
9% – оптова і роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів, у тому числі мотоциклів. Відзначається, що в галузі ремонту транспорту зарплати на рівні 10 тис. PLN (при середній у вересні 6566 PLN брутто, тобто близько 4,7 тис. PLN нетто – ред.), але при цьому роботодавці ще скаржаться на нестачу працівників.
7% – управління транспортом і складом (таксі, вантажоперевезення). Стільки ж відсотків відкрито у сфері промислової переробки.

Інші компанії займаються послугами адміністрування, проживання, харчування, науковою і технічною діяльністю тощо.