МВФ назвав війну РФ проти України причиною економічних проблем у ЄС

У 2022 році в Європі очікувалося високе економічне зростання та зниження темпів інфляції. Однак російське вторгнення в Україну змінило ситуацію, заявив Альфред Каммер, директор Європейського департаменту МВФ.
Як зазначив Каммер, у 2022 році завдяки силі, координації та солідарності, виявленим у заходах у відповідь на COVID-19, Європа була на шляху до виходу з пандемії. Очікувалося, що інфляція, що росте, поступово знизиться в міру усунення вузьких місць на ринку сировинних товарів і поставок.
"Але вторгнення Росії в Україну повністю змінило цю картину, і тепер воно завдає все більших збитків економіці Європи. Потоки газу з Росії до Європи скоротилися більш ніж на 80% порівняно з 2021 роком. В результаті ціни на енергоносії підскочили і навряд чи скоро повернуться до довоєнного рівня", – сказав представник МВФ.

За його словами, цей шок умов торгівлі збільшив витрати фірм і спричинив кризу вартості життя. У відповідь на вищу і стійку інфляцію центральні банки діяли рішуче, і фінансові умови стали жорсткішими.
Під дією цих сил перспективи Європи погіршали, очікується зниження темпів зростання, а інфляція залишиться високою. Прогнозується, що зростання ВВП у країнах Європи з розвиненою економікою знизиться з 3,2% у 2022 році до 0,6% у 2023 році, що передбачає перегляд у бік зниження на 2023 рік на 0,7 відсоткового пункту порівняно з прогнозами у липні.

У країнах Європи з ринком, що формується, також прогнозується різке зниження темпів зростання з 4,3% у 2022 році до 1,7% у 2023 році – перегляд у бік зниження на 1 процентний пункт.
"У конфліктних країнах втрати виробництва будуть дуже великими. ВВП України скоротиться більш ніж на третину у 2022 році, тоді як у Росії прогнозується, що до 2023 року ВВП буде приблизно на 10% нижчим, ніж довоєнні прогнози", – сказав Каммер.

За прогнозом МВФ, інфляція повинна неухильно знижуватися наступного року, але вона залишиться значно вищою за цілі центральних банків.
"Ми прогнозуємо загальну інфляцію на рівні близько 6% у країнах Європи з розвиненою економікою і 12% у країнах з економікою, що розвивається в 2023 році", – додав Каммер.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання світової економіки до 3,2% у 2022 році та 2,7% у 2023 році.