Українцям розповіли, коли подешевшають яйця

В Україні останнім часом ціна на яйця побила усі рекорди. За десяток відбірних яєць просять 60 гривень, вартість продукту з літа підскочила майже вдвічі.
Коли популярний товар подешевшає, розповіли у Міністерстві аграрної політики.
Як змінювалася ціна на яйця
Так, на початок повномасштабного вторгнення Росії у січні-лютому 2022 року вартість яєць в Україні (за 10 шт.) склала близько 35 грн.
У травні-червні ціна на них впала нижче за собівартість – до 16,5-17 грн. У липні-серпні вона дещо вирівнялася, але все ж таки залишалася на рівні собівартості і склала 25,5-26 грн.
У вересні вона почала знову зростати, протягом місяця повернувшись і навіть досягнувши довоєнної позначки 30 грн. У жовтні вона збільшилась порівняно з вереснем ще на 23,5%.
Чому подорожчали яйця
Ціни зростали з кількох причин. По-перше, сезонність. Влітку кури краще мчать і є багато продукції.
По-друге, через бойові дії припинили свою діяльність і значно скоротили виробництво цілу низку підприємств.
По-третє, через стрімке падіння цін влітку нижче за собівартість в Україні різко скоротилося поголів'я курей, яке поки не відновилося в необхідній кількості. Також, в умовах війни було частково призупинено інкубацію яйця для отримання молодняку ​​птиці.
Коли впадуть ціни
Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький прогнозує, що вже наприкінці жовтня – на початку листопада ціна піде на спад. За його словами, наприкінці жовтня вартість яєць вийде на подвійний рівень.