У Фонді держмайна “Центренерго” і держшахти хочуть продати одним лотом

Керівниця Фонду держмайна Ольга Батова заявила, що відомство пропонує продати ПАТ "Центренерго" разом із державними шахтами одним лотом – для цього домагається відповідних змін у законодавстві.
"Потрібно зробити невелику зміну до закону, щоб ми мали право продавати одним лотом (пулом) кілька об'єктів, і таким чином ми просто виставимо одним лотом "Центренерго" та шахти", – сказала Батова.

Вона додала, що норму про продаж одним пулом кількох об'єктів Фонд додав до законопроєкту №4572 про сприяння залученню інвестицій у процесі приватизації та оренди державного та комунального майна, ухвалений 15 липня у першому читанні.
При цьому Батова назвала помилковим рішення об'єднати ПАТ "Центренерго" із шахтами у вертикально інтегровану компанію для подальшого продажу.
"Два роки тому було прийнято рішення зробити вертикально інтегровану компанію, об'єднавши "Центренерго" та шахти, і потім саме її виставити на приватизацію. Але, на мою думку, рішення було помилковим, бо на всіх шахтах – борги, арешти, а у "Центренерго" – інші акціонери, кредитори, дебітори. Шахти є державними підприємствами, а "Центренерго" акціонерним товариством", – пояснила свою позицію глава ФДМУ.

За її словами, процес об'єднання в одну юридичну особу цих об'єктів – тривала процедура, пов'язана із великими ризиками, зокрема, "ризиком включити у вертикально інтегровану компанію якусь зайву шахту, яка б просто вбила бізнес".
Натомість вона вважає, що продаж кількох об'єктів одним лотом надасть можливість коригувати умови приватизації залежно від інтересу інвесторів.
"А так можна буде виставити на аукціон "Центренерго" з п'ятьма шахтами. Не буде продаватися – приберемо одну шахту і продамо з чотирма. Це дуже зручний механізм. Так можна продавати готелі, щоб це було цікавіше інвестору, оскільки мережевий гравець навряд чи захоче купити один об'єкт", – зазначила Батова.

Вона також припустила, що "Центренерго" може бути продано серед великих об'єктів до повного завершення воєнного стану поряд із ОГХК.
"Можливо ще "Центренерго", оскільки зараз, з урахуванням відкриття продажу електроенергії на експорт, це буде цікавіший об'єкт", – резюмувала Батова.

Нагадаємо, у листопаді 2021 року повідомлялось, що уряд відновив НАК "Енергетична компанія України" – передбачалось, що разом із держшахтам їй передадуть акції "Центренерго" з метою приватизації у майбутньому.
Кабмін ще на початку жовтня 2020 року затвердив план заходів щодо створення нового акціонерного товариства (АТ) за участю державних вуглевидобувних підприємств і ПАТ "Центренерго". Зрештою, вирішили використати підприємство, що вже існує.