Німеччина планує націоналізувати частину “Північного потоку-2”

Німецьке видання Spiegel повідомляє, що Міністерство фінансів Німеччини планує націоналізувати частину російського газопроводу "Північний потік-2". Йдеться про ту частину, яка прокладена на території ФРН.
Зараз влада ФРН вивчає питання, як можна відрізати частину російського газопроводу від решти системи. Потім труби, що ведуть з суші в море, можна було б з'єднати з мобільним терміналом СПГ.
У Мінекономіки вважають, що це іделаьний варіант, оскільки в кінці газопроводу знаходиться повна розподільна мережа з компресорами і трубопроводами, по яких газ може транспортуватися безпосередньо в південну Німеччину.
Однак фахівці кажуть, що цей план також таїть в собі ризики.
"Технічно трубопровід можна підняти і розрізати. Але можуть виникнути серйозні екологічні проблеми, побоюються фахівці, яким довірено процес. Район охороняється законом природи відповідно до положення Natura 2000, яке висуває особливо суворі вимоги", – йдеться в повідомленні.

Видання зазначає, що поки питання про націоналізацію трубопроводу залишається неясним.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в червні "Газпром" майже вдвічі зменшив постачання газу до Європи. Своїми діями російська компанія дестабілізує ринок газу та намагається зірвати підготовку до опалювального сезону до ЄС.