Медики “швидкої” підтримуватимуть відеозв’язок з пацієнтом

МОЗ повідомляє, що медики екстреної медичної допомоги (ЕМД) зможуть отримувати геолокацію пацієнтів та підтримувати з ними відеозв'язок. Британія надала Україні можливість безоплатно імплементувати у систему додаток GoodSAM.
За допомогою цього додатку українські лікарі ЕМД зможуть:
З точністю до 20 метрів отримувати геолокацію абонента, що здійснює виклик бригади екстреної медичної допомоги (навіть за відсутності у нього додатку).
Як зазначили в прес-службі, це надзвичайно важливо під час війни, оскільки наразі на підконтрольних Україні територіях перебуває велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які погано орієнтуються або не орієнтуються в місцевості, де перебувають. Через це наявні непоодинокі випадки, коли без сторонньої допомоги людина не може чітко надати свої координати, телефонуючи на "103".
За необхідності, підтримувати з абонентом, що звернувся по допомогу, відеозв'язок.
Під час відеозв'язку лікарі можуть здійснювати консультації, надавати необхідні рекомендації і навіть виміряти частоту дихання та пульсу пацієнта. Це особливо важливо у випадках, коли доступ до пацієнта – за різних обставин (розбиті шляхи, надзвичайна віддаленість тощо) – ускладнений або потребує великого проміжку часу, йдеться в повідомленні.
Створювати базу волонтерів у системі ЕМД та координувати їхню діяльність.
Наразі додаток GoodSAM запроваджується у регіонах, зазначили у міністерстві.