ERR: в Естонії буде створено командну структуру на рівні дивізії НАТО

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас та глава британського уряду Борис Джонсон за підсумками зустрічі в понеділок домовилися про створення в Естонії командної структури на рівні дивізії НАТО.
Про це повідомляє ERR.
У спільній заяві Каллас і Джонсона основна увага приділялася естонсько-британському співробітництву у сфері оборони та необхідності зміцнити позиції НАТО у сфері захисту та стримування.
Каллас зазначила, що війна Росії в Україні докорінно змінила європейську безпеку.
"Загроза з боку Росії не зникла, і НАТО необхідно адаптуватися до нових умов безпеки", – вважає прем'єрка.

Естонія і Британія також погодились, що НАТО має змінити свою позицію щодо оборони та стримування на східному фланзі, а конкретні рішення щодо цього мають бути ухвалені на саміті НАТО в Мадриді.
"Обороні Естонії потрібні сильні, з високим ступенем готовності і командною структурою війська НАТО, що функціонують. Ми домовилися з прем'єр-міністром Джонсоном, що Естонія і Британія співпрацюватимуть заради створення в Естонії командної структури на рівні дивізії", – зазначила Каллас.

Подальші деталі створення командної структури будуть розроблені до саміту НАТО у Мадриді.
Раніше Кая Каллас висловила думку, що через реакцію Європейського Союзу на вторгнення Росії в Україну європейську єдність стало все важче утримувати.