ЄС розробив план відмови від російського газу – єврокомісар

Європейський союз повинен якомога швидше відмовитися від імпорту російського газу. ЄС має намір збільшити закупівлі скрапленого газу в США і Катарі, а також наростити потужності зеленої енергетики.
Про це завив єврокомісар щодо внутрішнього ринку Тьєррі Бретон в ефірі телеканалу Europe 1/CNews.
"Нам доведеться якнайшвидше звільнитися від російського газу і відновити нашу автономію, тому що Володимиру Путіну не подобається європейський проект", – сказав він.

За його словами, Путін роками робив все, щоб розділити Європу.

"Він намагався розділити нас за допомогою своєї вакцини "Спутник", яка не спрацювала, він робив все, щоб втручатися в нашу демократію за допомогою Russia Today, а тепер він використовує газ, щоб точно розділити нас", – сказав Бретон.

У 2021 році близько 45% імпорту природного газу в ЄС припадало на Росію. Якщо коли-небудь Кремль призупинить ці поставки, то ЄС буде готовий.
"Ми розробили план з моїми командами, щоб мати можливість реагувати на нього", – оголошує він.

За його словами, ЄС імпортує з Росії 155 млрд кубометрів на рік.
"Цей новий план буде включати 50 млрд кубометрів імпорту зрідженого природного газу з США або Катару, додаткові 10 млрд на існуючих трубопроводах, прискорення морських вітряних турбін і фотоелектричних панелей, що представляють собою 25 млрд кубометрів", – уточнив він.

Перезапуск вугільних електростанцій також розглядається як варіант.